Ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy

Home  >>  Katalog  >>  hotel Biznes i ekonomia  >>  hotel Doradztwo  >>  Ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy

W wielu instytucjach obowiązanych ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy nakazuje prowadzić kompletny rejestr transakcji. Pozwoli on zabezpieczyć się przed nielegalną działalnością – oszustwami i podejrzeniem o finansowanie organizacji powiązanych z terroryzmem.

Niezbędne procedury

Odpowiednia kontrola i analiza ryzyka transakcji niesie ze sobą konieczność wprowadzenia odpowiednich schematów działań w firmie. Dla przedsiębiorców, którzy mają wątpliwości powstały kompleksowe usługi – na przykład iAML. Pełne wsparcie fachowców pomoże przygotować stosowną dokumentację, uruchomić rejestr transakcji oraz odpowiednio prowadzić relacje z obecnymi i nowymi klientami. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy przewiduje sankcje karne, jeśli zaniedbane zostanie ich wprowadzenie.

W poszukiwaniu informacji

Lista firm i przedsiębiorców, którzy powinni zadbać o prawidłowe wdrożenie AML jest bardzo długa. Warto więc skorzystać ze stron internetowych, gdzie eksperci streścili kogo dotyczy ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Dzięki temu uda się uniknąć przykrej niespodzianki, gdy nagle okaże się że jednak prawo od nas wymaga. Z każdym problemem warto się zwrócić do fachowców, gdyż zaniedbania mogą nieść za sobą duże problemy.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 11.07.2018 13:25:36)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz