Skraplacze

Home  >>  Katalog  >>  hotel Motoryzacja  >>  hotel Części samochodowe  >>  Skraplacze

Skraplacze

Skraplacze

Skraplacze, lub inaczej chłodnice klimatyzacji, to bardzo istotny element instalacji. Ich zadaniem jest przekazywanie ciepła z czynnika roboczego w układzie do powietrza napływającego z otoczenia. Dzięki temu ciecz zostaje schłodzona i może odbierać ciepło z wnętrza pojazdu.

Odpowiednia konstrukcja podnosi efektywność

Na wydajność procesu chłodzenia czynnika roboczego wpływa budowa skraplaczy. Składają się one z ułożonego w kształt ciasnej serpentyny węża przez który przepływa wspomniana ciecz oraz systemu płytek – lamel, które znacząco powiększają powierzchnię wymiany ciepła. Taka konstrukcja jest szczególnie narażona na działanie zanieczyszczeń. Jeśli otwory pomiędzy lamelami zostaną zatkane np. kurzem, efektywność pracy tej części może spaść. Podzespół ten jest również dość delikatny. Kolizja może doprowadzić do wycieku płynów, co może skutkować uszkodzeniem innych komponentów klimatyzacji.

Skraplacze – gdzie kupować?

Jeśli ten element systemu ulegnie awarii nie można zwlekać z wymianą. Szeroki asortyment produktów znaleźć można m.in. w sklepie E-autoparts pod linkiem https://e-autoparts.pl/chlodnica-klimatyzacji-skraplacz-c-100243_100355.html. Podstawowym czynnikiem doboru, obok oczywiście dopasowania do konkretnego modelu pojazdu, powinna być jakość komponentu. Sprawdzone części znanych marek to niemal pewność wysokiej jakości. W przypadku wątpliwości, zawsze można skorzystać z pomocy eksperta.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 06.09.2019 23:46:56)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz