Serwis architektoniczny

Home  >>  Katalog  >>  hotel Dom  >>  hotel Architektura  >>  Serwis architektoniczny

Serwis architektoniczny

Serwis architektoniczny

Serwis dla architektów Architektura.info wystartował w roku 2005. Od tego czasu ma ważną pozycję pośród serwisów architektonicznych oraz zdobył wielu wiernych użytkowników. Wśród nich najliczniejszą część stanowią studenci architektury oraz przedstawiciele branży budowlanej jak również prywatni inwestorzy. W portalu publikowane są projekty z architektury światowej i z Polski. Architekci mogą w prosty sposób publikować swoje projekty lub realizacje. Dla projektantów przygotowaliśmy katalog zawierający biura architektoniczne z kraju. Sekcja prawo architektoniczne obejmuje zawsze obowiązujące ustawy i rozporządzenia dotyczące architektury oraz budownictwa w tym, na przykład najbardziej popularne pośród architektów warunki techniczne dla budynków.

Nawiązujemy współpracę z wieloma serwisami branżowymi, dzięki temu mamy zawsze świeże wieści z rynku. Posiadamy informacje o aktualnych konkursach architektonicznych i designerskich. Dzięki tym działaniom architekci mogą uczestniczyć w konkursach z całego świata. Publikujemy także wyniki konkursów wraz z wizualizacjami zwycięskich projektów architektonicznych.

Od niedawna zaczęliśmy rozwijać dział dotyczący architektury zgodniej z rozwojem zrównoważonym. Dotyczy to zarówno budownictwa energooszczednego, pasywnego jak również budynków, które uwzględniają inne działania ekologiczne. Publikujemy nowinki z tak zwanego zakresu green architecture. Są to nowatorskie rozwiązanie jak na przykład sahara green forest project, xeriscaping, architektura słoneczna, zero-energy houses. Interesującym zagadnieniem jest certyfikowanie budynków zgodnie z najbardziej popularnymi systemami certyfikacji budynków jak np. DGNB czy CESBA, w których analizowane są wszelkie czynniki zrównoważone jak np. LCA, czyli analiza w całym cyklu „życia” obiektu.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 52.2296756, Długość geograficzna: 21.012228700000037

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 18 (ostatnio: 30.07.2018 09:49:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz