Rudawy Janowickie

Home  >>  Katalog  >>  hotel Sport i turystyka  >>  Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie to wyjątkowy obszar Polski, w którym można spędzić miło weekend. Ma do zaoferowania szlaki piesze, rowerowe, ale także coś niezwykłego, co przyciąga osoby z całej Polski, a nawet Europy. Możesz tam znaleźć cztery wyjątkowe jeziorka o różnych kolorach idąc zielonym szlakiem na Wielką Kopę. Szlak wychodzi z miejscowości Wieściszowice. Jest możliwość wyjechania tam rowerem, niebieską ścieżką rowerową.

Rudawy Janowickie – tęczowe jeziora Znajdują się one w miejscu, w którym dawniej były niemieckie kopalnie. Mają one różne kolory ze względu skład chemiczny podłoża. Wyrobiska zostały zalane wodą i stworzyły malowniczy obszar. Jezioro Żółte znajduje się na wysokości 555 m n.p.m., jednak jest jeziorem, które często wysycha. Kolejne jeziorko jest Purpurowe umiejscowione jest prawie na tej samej wysokości 560 m n.p.m. Jest dużo większe od żółtego i powstało w skutek zalania wyrobiska „Nadzieja”. Kolejne dwa jeziora to Błękitne i Zielone. One znajdują się odrobinkę wyżej bo kolejno na 635 m n.p.m. oraz 739 m n. p. m.

MyNaSzlaku – inspiracja na weekendNa blogu MyNaSzlaku znajdziecie dokładny opis Rudawy Janowickiej. I inne inspiracje – zapraszamy!


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 27.08.2019 02:00:04)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz