Rehabilitacja Wrocław – przychodnia rehabilitacyjna

Home  >>  Katalog  >>  hotel Zdrowie i uroda  >>  hotel Rehabilitacja  >>  Rehabilitacja Wrocław – przychodnia rehabilitacyjna

Rehabilitacja Wrocław – przychodnia rehabilitacyjna

Rehabilitacja Wrocław - przychodnia rehabilitacyjna

Rehabilitacja a ściślej rzecz ujmując fizykoterapia jest formą leczenia wykorzystującą naturalne czynniki fizyczne występujące w przyrodzie (np. termiczne) oraz czynniki fizyczne wytwarzane przez specjalne urządzenia dostarczające np. energii świetlnej czy promieniowania nadfioletowego.

Zabiegi fizykoterapeutyczne dają najlepsze efekty w połączeniu z kinezyterapią dlatego nie powinny występować samodzielnie – rehabilitacja wówczas jest nieskuteczna.

Cel fizykoterapii:

  • rozluźnienie mięśni klatki piersiowej,
  • zmniejszenie ilości i lepkości śluzu,
  • ułatwienie odksztuszania,
  • zmniejszenie obrzęku błony śluzowej,
  • rozszerzenie zwężonych dróg oddechowych,
  • zwiększenie wydolności organizmu.

Rehabilitacja wykorzystująca czynniki fizykalne w chorobach płuc działa rozluźniająco na mięśnie klatki piersiowej, rozszerza zwężone drogi oddechowe, rozrzedza wydzielinę i pomaga w usuwaniu jej oraz działa przeciwbólowo.

Jedną z przypadłości w POChP jest zaleganie śluzu i niemożność usunięcia go z układu oddechowego. Fizjoterapeuta chcąc poprawić stan pacjenta powinien wspomóc jego organizm w walce z usuwaniem zalegającej wydzieliny. Jedną z metod wspomagających usuwanie wydzieliny jest inhalacja.

Celem inhalacji jest wprowadzenie do układu oddechowego leków w postaci aerozolu (mgła lecznicza, czyli cząstki cieczy, które są rozproszone w gazie). Leki bezpośrednio oddziaływują na układ oddechowy, poprawiając jego funkcję i formę. Wprowadza się leki, które nawilżają drogi oddechowe, rozszerzają oskrzela, rozrzedzają wydzielinę, działają wykrztuśnie i przeciwzapalnie.

Wprowadzane aerozole mogą być pochodzenia naturalnego (aerozol morski, mikroklimat w sztolniach) lub wytwarzane przez specjalną aparaturę. Im cząstki wprowadzane do układu oddechowego są mniejsze, tym dłużej utrzymują się.


Ocena: 4,75/5 (4 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 51.116104830400936, Długość geograficzna: 17.06015625348664

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 80 (ostatnio: 11.11.2018 00:11:57)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 11.10.2017 14:18:04)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz