Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Home  >>  Katalog  >>  hotel Motoryzacja  >>  hotel Części samochodowe  >>  Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Odpowiednie oświetlenie samochodu to podstawa naszego bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy poruszamy się po zmierzchu. Nie należy jednak zapominać o przepisach ruchu drogowego mówiących o aż 11 rodzajach świateł, które powinny być w naszym aucie zamontowane. Niektóre z nich są niepozorne, przez co mogą umknąć naszej uwadze. Ich brak zauważą jednak odpowiednie służby.

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej – Twój obowiązek

Numery rejestracyjne samochodu należy umieścić w taki sposób, by można było je łatwo odczytać. Po zmierzchu, powinny być podświetlone światłem białym, które umożliwia odczyt tablicy z odległości co najmniej 20 metrów. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest więc elementem obowiązkowym, który każdy z nas powinien w swoim samochodzie posiadać.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Element ten musi być jednocześnie dyskretny. Należy go zainstalować w taki sposób, by oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie było bezpośrednio widoczne z odległości co najmniej 25 m. Do tego celu wykorzystać można standardowe żarówki (np. C5W) lub diody LED. W najnowszych modelach samochodów tj. BMW czy Audi, LED-y jako podświetlenie tablicy są na wyposażeniu standardowym. Zapewniają bowiem więcej światła.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 15 (ostatnio: 10.05.2019 06:17:02)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz