Nowoczesne projekty schodów

Home  >>  Katalog  >>  hotel Dom  >>  hotel Wnętrze  >>  Nowoczesne projekty schodów

Nowoczesne projekty schodów

Nowoczesne projekty schodów

Koniecznością w kilkukondygnacyjnych budynkach są schody. Powinno nam zależeć na tym, aby były one ergonomiczne, funkcjonalne oraz po prostu ładne. Nowoczesne projekty schodów mogą mieć bardzo różne formy, nie ma jednego, uniwersalnego wzorca. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać pomiędzy wersjami dwubiegowymi, jednobiegowymi bądź spiralnymi. To, na jaki model się zdecydujemy, zależeć będzie w sporej mierze od dostępnego miejsca oraz różnicy poziomów pomiędzy piętrami.

Dobrze jest jednak pamiętać, że nowoczesne projekty schodów powinny brać pod uwagę osoby o specjalnych potrzebach. Za takie przyjmuje się dzieci (kwestia bezpieczeństwa), ludzi w podeszłym wieku oraz osoby niepełnosprawne. Zazwyczaj normalne schody sprawiają im pewne problemy w poruszaniu się. Nie wszędzie zmieścimy podjazd lub windę, zawsze jednak warto rozplanować poręcz. To nas też powinno wyczulić, aby nie planować zbyt stromych schodów.

Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie planowania budowy domu, to warto pomyśleć, na ile ta część ma być reprezentacyjna. Nowoczesne projekty schodów świetnie będą się sprawdzały schodząc do holu, zaraz obok głównych drzwi wejściowych, ale to nie jedyna konfiguracja. Równie dobrze możemy je umieścić w tylnej części mieszkania, jeśli na pomieszczenia na górze mają mniej gościnne funkcje.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 19.12.2019 01:02:04)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz