Nieruchomości mieszkaniowe

Home  >>  Katalog  >>  hotel Firmy wg branż  >>  hotel Nieruchomości  >>  Nieruchomości mieszkaniowe

Nieruchomości mieszkaniowe

Nieruchomości mieszkaniowe

Jeśli wynajmujesz mieszkanie, warto, byś się dowiedział, kto odpowiada za budynek, w którym się ono znajduje. Często wspólnoty powierzają opiekę nad nieruchomościami mieszkaniowymi zewnętrznym firmom. Wówczas zajmuje się tym zarządca lub administrator. Sprawdź, co należy do ich obowiązków.

Kto zarządza nieruchomościami mieszkaniowymi?

Jeśli wspólnota zdecyduje się na wynajęcie zarządcy lub administratora, wówczas staje się on odpowiedzialny za powierzone mu nieruchomości mieszkaniowe. Funkcje te nieco się od siebie różnią, chociażby tym, że zarządca ma szerszy wachlarz obowiązków od administratora. Między innymi reprezentuje on właściciela budynków w większości spraw, w tym także w kontaktach z organami administracji krajowej i lokalnej.

Obowiązki zarządcy nieruchomości mieszkaniowych

Jednym z najważniejszych zadań zarządcy jest zapewnienie eksploatacyjnej obsługi nieruchomości mieszkaniowych. Obejmuje to takie działania, jak wyszukiwanie usługodawców, konserwatorów itp. Osoba na tym stanowisku powinna zadbać także o pilnowanie terminów przeglądów serwisowych. W przypadku jakichkolwiek awarii ma obowiązek zorganizować jak najszybsze jej usunięcie. Bądź świadomym mieszkańcem i zorientuj się, czy w Twoim budynku wyznaczono zarządcę nieruchomości, a jeśli tak, czy dobrze wykonuje on swoją pracę.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 24.02.2019 12:44:26)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz