Kotły klasy 5 – porównanie klas.

Home  >>  Katalog  >>  hotel Dom  >>  hotel Ogrzewanie  >>  Kotły klasy 5 – porównanie klas.

Kotły klasy 5 – porównanie klas.

Kotły klasy 5 - porównanie klas.

Kotły klasy 5 to nowość na polskim rynku. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ po tym, jak weszła w życie ustawa regulująca normy grzewcze, niedługo staną się standardem. W miastach takich jak Kraków, Wadowice, Zator, Katowice i inne, w których smog staje się problemem naprawdę poważnym wymiana kotłów na te klasy 5 jest szczególnie ważne. Dziś porównamy je do klasy 3 i 4.

Kotły klasy 5 – krótka charakterystyka

Mają świetne osiągi techniczne – sprawność cieplna tej klasy to aż 89%. Obecnie znajdziecie je w wersji na ekogroszek oraz pellet. Zalicza się je do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, czyli jeśli zechcesz wymienić stary kocioł na ten klasy 5 – otrzymasz dofinansowanie. Emisja pyłu kotłów klasy 5 osiąga jedynie 40 mg/m3, a emisja tlenku węgla maksymalnie do 500mg/m3. Także jeśli chodzi o gazowe zanieczyszczenia organiczne, kotły klasy 5 zaskakują niską emisją – tylko do 20 mg/m3.

Kotły klasy 4

To przedstawiciele średniej klasy kotłów grzewczych. Sprawność grzewcza jaką muszą osiągnąć to 84%. Najczęściej zaliczają się do nich kotły dolnego spalania (zasypowe) a także kotły podajnikowe (w których pali się węglem).

Kotły klasy 3

To najniższa klasa ze wszystkich kotłów. Osiągają sprawność cieplną do 82%.

Kotły klasy 5 to najlepszy wybór – sprawdź bloga na którym przeczytasz więcej informacji na ten temat.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 31.12.2018 09:23:48)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz