Koło zamachowe

Home  >>  Katalog  >>  hotel Motoryzacja  >>  hotel Części samochodowe  >>  Koło zamachowe

Koło zamachowe

Koło zamachowe

Elementem, który ma ochronić układ napędowy samochodu przed negatywnym działaniem drgań pochodzących z silnika jest koło zamachowe. Dzięki niemu wibracje są redukowane, a żywotność pozostałych podzespołów wzrasta.

Dwumasowe koło zamachowe – dlaczego powstało?

Ciągły rozwój konstrukcji silników i wzrost ich mocy spowodował, że stosowane na początku lat osiemdziesiątych tradycyjne rozwiązania okazały się niewystarczające. Zakres tłumienia elementów wbudowanych w tarczę sprzęgła był zbyt mały, by zabezpieczać cały układ napędowy przed drganiami przenoszonymi z silnika. Porównując standardowe koło zamachowe z elementem dwumasowym, zwraca uwagę, że to drugie cechuje się bardziej skomplikowaną budową. Jednak obecnie jest to jedyne rozwiązanie, które pozwoli skutecznie zabezpieczyć układ napędowy przed wystąpieniem drgań.

Odpowiedni montaż to podstawa

W przypadku tego produktu niezwykle istotny jest tzw. „czynnik ludzki”. Ewentualne awarie koła mogą wynikać z błędów montażowych, a także nieprawidłowego stylu jazdy użytkownika samochodu. Wrażliwość na uderzenia, zbyt duży moment zginający podczas dokręcania śrub czy zalanie innym niż fabrycznie stosowany płynem, mogą uszkodzić koło zamachowe już podczas montażu. Dlatego też ostrożność jest bardzo wskazana.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 11 (ostatnio: 17.05.2019 20:28:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz