Gry multiplayer – Portal MMO

Home  >>  Katalog  >>  hotel Internet i komputery  >>  hotel Gry  >>  Gry multiplayer – Portal MMO

Gry multiplayer – Portal MMO

Gry multiplayer - Portal MMO

Ile razy słyszałeś, że marnujesz swój czas grając w gry? Albo że gry niosą za sobą niebezpieczeństwo i nie warto w nie grać i propagować? Zapewne kilka razy, jak nie kilkadziesiąt. Nie ma się co dziwić, rodzice powinni kontrolować w co gra ich dziecko. Większość gier jest jednak przyjazna i rozwija umiejętności, których na co dzień nie nauczymy się nigdzie indziej.

Gry online bo o nich mowa w głównej mierze posiadają wiele zalet, które naszemu dziecku przyniosą nie tylko rozrywkę, ale także nauczą. Tak dobrze przeczytałeś – gry uczą. Jak? Gracze, którzy na co dzień pojedynkują się między sobą, kontaktują się z innymi współgraczami stojącymi po tej samej stronie kreatywnie rozwiązują napotkane problemy. Umiejętnie analizują całą sytuację, starają się znaleźć szybkie i dobre rozwiązanie nie tylko dla siebie, ale dla całego klanu/gildii. Dzięki temu radzą sobie w sytuacjach ekstremalnych, a określone w grze zwycięstwo dodatkowo motywuje do pozytywnego działania. Sukces w grze jest sukcesem w życiu – czy tego chcemy czy nie w dzisiejszych czasach tak właśnie wygląda szeroko rozumiany rozwój. Poprzez zabawę jesteśmy w stanie przekazać o wiele więcej niż w suchej teorii.

Grając więc w słynne „ski jumps” – m.in. w serwisie www.portalmmo.pl nasze pociechy uczą się koordynacji i szybkiego reagowania w sytuacji stresowej. Analizują pewne możliwości i wybierają te najlepsze. Tak samo w przypadku gier strategicznych – tam umiejętności wchodzą na wyższy level. Oprócz zgrania całego zespołu, potrzebny jest także dowódca, który pokieruje swoich podwładnych do zwycięstwa. Czy nie rozwija cech potrzebnych w dorosłym życiu? Oczywiście że tak! Logiczne myślenie, analiza sytuacji, kierowanie zespołem, sytuacja wysokiego stresu, w końcu koordynacja, punktualność i wiele, wiele innych.

Typowe gry akcji, strategiczne, edukacyjne to także wielokulturowość i nauka języka. Większość gier produkowana jest właśnie w języku angielskim, gracze pochodzą z różnych krajów, gdzie mieszają się kultury, wymiana doświadczeń jest więc tutaj na porządku dziennym.

Można by w nieskończoność opisywać zarówno zalety jak i wady, każdy będzie kowalem swego losu – nie należy z grami przesadzać, ale rozwijają one w nas umiejętności, które przydadzą się w codziennym życiu.


Ocena: 4,67/5 (3 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 15 (ostatnio: 22.12.2019 09:31:02)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 09.02.2018 23:29:18)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz