Gra ora et labora – świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Home  >>  Katalog  >>  hotel Internet i komputery  >>  hotel Gry  >>  Gra ora et labora – świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Gra ora et labora – świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Gra ora et labora - świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Gra ora et labora – ekonomiczna rozgrywka planszowa

Gra ora et labora, której nazwa pochodzi od łacińskiego stwierdzenia „módl się i pracuj” rozgrywa się w średniowiecznym klasztorze. Każdego dnia mnisi ciężko pracują i modlą się w murach klasztoru i poza nim również. Gracze muszą wcielić się w rolę opatów i zlecać pracę podległym sobie mnichom. Wysyłają ich do budynków, gdzie wytwarzane są dobra. Ich ilość wskazuje kierat umieszczony na kole produkcji. Gracze – paci mogą również wysyłać mnichów do budynków, w których wytworzone dobra są ulepszane – przykładowo, gdzie tofr przetwarzany jest na opał. Na początku gry ora et labora gracze posiadają niewielki skrawek ziemi – prowincję porośniętą lasem i pokrytą torfowiskiem. Prowincja ma jednak szansę w trakcie gry rozwijać się dzięki kupowaniu kolejnych terenów.

Gra ora et labora – przebieg

Gra ora et labora jest pięciokrotnie przerywana po to, by przeprowadzić fazę osad – budowanie przez graczy własnych osad. Kiedy umieszczą je w sąsiedztwie bogatych budynków, gracze mają okazję zdobycia dużej liczby extra punktów do zwycięstwa. Budynki mogą być budowane podczas każdego przystanku na pustym polu, wyjątek jednak stanowią klasztory, które muszą przylegać bezpośrednio do innych budowli.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 20.09.2018 02:38:59)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz