Dentysta konin

Home  >>  Katalog  >>  hotel Zdrowie i uroda  >>  hotel Stomatologia  >>  Dentysta konin

Dentysta konin

Dentysta konin

Wizyta u dentysty to konieczność podczas bólu zęba. Jak się jednak okazuje, przeglądy naszemu uzębieniu powinniśmy fundować co pół roku. Być może ironicznie zabrzmiała wizyta w ostateczności – ale tak właśnie jest. Polacy nie korzystają na co dzień z usług stomatologa, a szczoteczka przez nawet 4 mln osób jest nieużywana. To sprzyja rozwojowi próchnicy, która w 90% jest przyczyną bólu zębów. Jak sobie z nim radzić, gdy do lekarza jest kolejka, a w pobliżu nie ma apteki?

Pierwszą i podstawową rzeczą jaką powinniśmy wykonać jest sprawdzenie w domowej apteczce czy nie posiadamy środków przeciwbólowych – pyralginy lub ibuprofenu. Powinny być one zdatne do użycia, czyli ich termin ważności powinien być odpowiedni. Jeżeli w naszej apteczce nie ma potrzebnego preparatu, pozostają nam domowe sposoby na uśmierzenie bólu i oczekiwanie na wizytę. W ostateczności zawsze możemy skorzystać z pomocy całodobowej – w szczególności w nocy, gdy ból jest już nie do wytrzymania. A ten oznacza, że z zębem dzieje się coś niedobrego i doraźne metody mogą być dobre tylko na chwilę, a wizyta u dentysty jest konieczna jak najszybciej.

Najczęściej na ból zęba – dokąd pamiętam- babcia radziła aby przygotować sobie napar z rumianku i/lub szałwii. Po ostudzeniu należało płukać jamę ustną co przekładało się poprzez właściwości ziół na zmniejszenie bólu. Podobnie działał goździk. Zmiażdżony należało przykładać do zęba. Jeśli i to nie pomagało ostatnim ze sposobów było wypicie mleka z trzema ząbkami czosnku (rozgniecionymi), może nie był to zapach idealny na noc, ale antybakteryjne działanie czosnku potrafiło zdziałać nie raz cuda.

Pamiętać jednak należy, że chwilowa pomoc ziół nie będzie równała się z oceną przez specjalistę – dentysta jest konieczny.

Zobacz także: dentysta-stomatolog.konin.pl


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 24.08.2018 15:41:12)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz