Czy książki potrafią zastapic e-booki i audiobooki ?

Home  >>  Katalog  >>  hotel Kultura i sztuka  >>  hotel Literatura  >>  Czy książki potrafią zastapic e-booki i audiobooki ?

Czy książki potrafią zastapic e-booki i audiobooki ?

Czy książki potrafią zastapic e-booki i audiobooki ?

Są obecne w naszym życiu, praktycznie wszędzie. Uczymy się z nich, dzięki nim zgłębiamy swoją wiedzę i doświadczenie. Dają nam tak wiele, a mimo tego czasami nie potrafimy tego docenić. Stały się dla nas czymś więcej niż tylko zwyczajny tekst i papier, bo zastępują nam zwykły czas spędzony gdzie indziej, przykładowo w towarzystwie rówieśników. Kto by pomyślał, że książki mogą być tak niezbędne w naszym życiu, a jednak tak jest. Wiele mamy z nich pożytku, bo ucząc się osiągamy coraz to nowsze sukcesy. Znajdziemy je dosłownie wszędzie: w szkołach, na uczelniach, w bibliotekach i księgarniach jest ich tak wiele, że nie sposób ich wszystkich ogarnąć. Niektórzy chcieliby przeczytać je wszystkie, choć wydaje to się zadaniem niemożliwym wobec ich ilości w dzisiejszym świecie.

Wydawałoby się, że nic nie jest wstanie dorównać popularności drukowanej książce. Jednak czasy się ciągle zmieniają. Wchodzimy w nową dekadę i ludzie wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, aby poprawić sobie swoje życie. Jednym z nich zostało wprowadzenie do użytku powszechnego e-booka i audiobooka. Różnice pomiędzy nimi są nieznaczne, bo z jednego również czytamy, ale już nie na papierze, bo czytamy za pomocą wyświetlacza lub ekranu monitora komputera. Elementy jakie odbiera wtedy nasz umysł to oczywiście litery i inne znaki. Innym nie mniej znanym sposobem odbierania informacji są audiobooki. Tutaj najważniejszą rolę spełnia słowo czytane w audiobooku oraz nasz słuch, bo to dzięki niemu możemy rozkoszować się taka audycją płynącą prosto z audiobooka.

Dzisiejsza elektronika stoi na wysokim poziomie i w pewnym sensie jest w stanie osiągnąć bardzo wiele. Ale czy doścignie ona tradycyjne książki, które są nadal bardzo lubiane i używane przez nas ? Czas na pewno pokaże co jeszcze człowiek wymyśli. Jednak w tym wszystkim warto pogłębiać naszą wiedzę obojętnie czego byśmy używali.


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 50.5706845, Długość geograficzna: 19.314463700000033

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 34 (ostatnio: 18.05.2018 23:47:44)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz