Ajurweda sklep – Lubieeko.pl

Home  >>  hotel Zdrowie i uroda  >>  hotel Zdrowie  >>  Ajurweda sklep – Lubieeko.pl

Ajurweda sklep – Lubieeko.pl

Ajurweda sklep - Lubieeko.pl

Co to Ajurweda?

Ajurweda jest jedną z najstarszych udokumentowanych nauk lekarskich. Świadczą o tym zapisy w księgach wedyjskich, które są najstarszymi notacjami cywilizacji ludzkiej. Od 1979 roku jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako idea zdrowia oraz kuracji.

Czemu Ajurweda:

• wiedza, która liczy nieomal 5000 lat

• piękna oraz mądra nauka mówiąca jak zdrowo oraz pomyślnie żyć

• może skorzystać z niej każdy

• holistyczna, całościowa – patrzy na wszystkie poziomy człowieka

• daje dużą świadomość, siebie, własnego ciała

• jak się ją przyjmie, ugości – daje zdrowie oraz radość

• naturalna

Dlatego również, coraz to częściej jest również definiowana „medycyną przyszłości”. Spowodowane jest to wschodzącym zamiłowaniem mieszkańców Zachodu, jacy wyszukują oraz praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania pełnego zdrowia i jego kuracji.

Nadrzędnym zamiarem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych oraz leczyć schorzenia chorych” Charaka Sutra Samhita.

To oznacza, że jej zamiarem jest osiągnięcie zdrowia poprzez dążenie do stanu równowagi oraz harmonii, lecz nie poprzez złagodzenie objawów choroby, lecz uwzględniając wszystkie atrybuty życia – fizyczne, umysłowe i duchowe. Naturalnie w tym tkwi wspaniałość oraz piękno Ajurwedy, że jest to całościowy, holistyczny system – wypróbuj też ajurweda dieta.

Ajurweda jest wobec tego mądrością w pełni poświęconą zdrowiu, która uczy jak na co dzień o nie dbać na rozmaitych płaszczyznach, a też jest nauką mówiącą w jaki sposób zwalczać choroby, kiedy tak właściwie się pojawią oraz jak zagwarantować sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest ciężka, lecz nieraz na początku może spowodować trudności, bo wymaga od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska oraz zioła ajurwedyjskie są po największej części skoncentrowane na profilaktyce zdrowia. W przypadku schorzeń największy wynik osiąga w pierwszych fazach ich rozwoju. W przypadku zaawansowanych dokuczliwości bardziej łagodzi efekty uboczne i skraca czas rekonwalescencji.

Stosuje ona rzeczywiste sposoby leczenia. W największym stopniu popularne to ziołolecznictwo, polecana herbata ajurwedyjska, zabiegi dezynfekujące w tym masaże ajurwedyjskie, dobrze odpowiednia dieta, zgodny sposób konsumowania posiłków, zmiana stylu życia, wypoczynek i odprężenie, medytacja, programy oczyszczania, ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia oddechowe, pracę z emocjami, inne…

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w przyrodzie składa się z pięciu szczegółów: przestrzeni, powietrza, ognia, wody oraz ziemi. Następnie te detale łączą się ze sobą, tworząc trzy podstawowe przymiotniki, które w Ajurwedzie zwiemy „doshami”. Mamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy przymiotniki są wszędzie: w roślinach, w zwierzętach, a też w nas.

Każda dosza posiada swoje reprezentatywne przymiotniki, dominujące detale, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn które ją zaburzają, skłonności do schorzeń, sposoby ich balansowania.

W stanie naturalnym nasze dosze pracują w równowadze, wiemy w owym czasie, że jesteśmy zdrowi oraz radośni. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone czy też podwyższone, co jest nadrzędnym powodem powstawania chorób. Chcesz więcej? Przetestuj ajurweda sklep internetowy oraz rozpocznij zdrowo żyć! Zapraszamy na Lubieeko.pl


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 03.06.2019 17:44:36)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz